Останні новини

Шановні здобувачі вищої освіти!

Завершується навчальний рік, тому прохання повернути літературу до науково-технічної бібліотеки Університету.

Ми працюємо: понеділок – п’ятниця з 900 до 1700.

Про наявність заборгованості по літературі можна дізнатися:

 • за номером телефону 044-287-91-49;
 • через електронну пошту biblioteka_un@ukr.net;
 • через Ваш персональний формуляр за посиланням:

      elibrary.nuft.edu.ua/library/PersonalFormular

Потрібна допомога? Зв’яжіться з нами – онлайн-чат “Tawk.to”

6
Червень

Бібліографічні покажчики

Для забезпечення інформаційних потреб та запитів користувачів, а також на допомогу науковому та освітньому процесам, у розділі «Видання НТБ» представлено перелік власних інформаційних продуктів – науково-бібліографічних покажчиків. Головна мета покажчика – сприяти спеціалістам галузі у виборі літератури для вивчення питань в тому аспекті, який визначається темою покажчика.

Бібліографічний покажчик включає в себе інформаційні джерела – наукові, навчальні, довідкові видання, автореферати, дисертації, статті. У покажчику використовується система гіперпосилань на електронні версії документів.

Джерелознавчою базою бібліографічних покажчиків стали: фонди НТБ НУХТ, бази даних наукової бібліотеки ім. В.І. Вернадського та інших провідних наукових бібліотек, літописи Книжкової палати України.

Докладніше: https://bit.ly/3ceykmR

1
Червень

Запрошуємо на вебінари від компанії Clarivate!

У травні 2023 року відбудеться серія бліц вебінарів, а також вебінар про практики уникання зустрічей з хижацькими виданнями, із запрошеними спікерами. Всі заходи безкоштовні за попередньою реєстрацією та проходять на платформі Webex.

Програма вебінарів:

 • 24 травня. Час 10:15–11:00

Тема: Бліц «Інструкції для початківців»: Авторські профілі

Можливості, створення, корегування профіля науковця у Web of Science та ORCID. Підтверджені та непідтверджені записи. Що і як може бути представлено. Наявні метрики та інтерпретація їх. Аналіз складнощів з якими стикаються при роботі. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет. 
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_vPmlpRJkQRSotVvPGaQNzQ 

 •  25 травня. Час 10:15–11:00

Тема: Бліц «Інструкції для початківців»: Журнали для публікації

На що звернути увагу при відборі видань для публікації. Метрики та їхня інтерпретація. Вартість публікації. Публікаційний процес. Рецензування. Перевірка індексації. Аналіз складнощів з якими стикаються при роботі. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет. 
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_dargiWWsST-RVxxSKimV8A 

 • 31 травня. Час 15:00–16:00

Тема:  Хижацькі видання vsбібліотекарі та науковці

Спільний семінар з директорами наукових бібліотек Юлією Главчевою (НТУ «ХПІ) та Ольгою Ольшевською (ОНТУ).

За деякими підрахунками на сьогодні в світі нараховується біля 10 000 хижацьких видань. На жаль, достатньо часто науковці мають складнощі з ідентифікацією та відхиленням пропозицій від нечесних видань, що спричинює не лише втрату результатів, грошей та часу але і репутації як науковця так і установи. На вебінарі нагадаємо основні типи хижацьких видань, та практичний досвід роботи наукових бібліотек Національного технічного університету «Харківського політехнічного інституту» та Одеського національного технологічного університету щодо допомоги науковцям щодо підбору видання для публікацій.

Реєстрація:  https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_ztN4gI-NRKubkDQv3RBORQ 

23
Травень

Доступ до баз даних!

Науковці, здобувачі та співробітники Університету наразі мають доступ до світових баз даних наукових публікацій, а саме:

 • Bentham Science. Видавець рецензованої наукової літератури, що забезпечує видання понад 130 наукових журналів, які містять результати досліджень в галузях фармакології та медицини, технічних та суспільних наук. Значна частина журналів видавництва індексується провідними бібліографічними базами даних.
 • Research4Life. Найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців. У межах платформи забезпечується доступ до більше ніж 154 тис. наукових журналів і книг від більш як 200 видавців з усього світу.
 • ScienceDirect. Один із ключових продуктів компанії Elsevier. На платформі представлено майже 39 тис. видань, а саме: електронні книги, книжкові серії, довідкові видання, навчальні посібники з різних галузей знань.
 • Scopus. Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Scopus пропонує всебічний огляд дослідницьких результатів у різних сферах науки. Містить більше 82 млн. документів (наукові рецензовані журнали, матеріали конференцій, серіальні книжкові видання тощо).
 • Web of Science. Мультидисциплінарна бібліографічна і реферативна платформа, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів. Ресурс має вбудовані можливості пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією.

 

З питаннями щодо користування вищезазначеними базами даних звертайтесь за адресою library@nuft.edu.ua або в режимі реального часу – сервіс “Tawk.to”.

15
Травень
Обрати мову