21 Березня 2024

ЖИТТЯ В КОЖНІЙ КРАПЛИНІ

«Вода! В тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху,
Тебе неможливо описати…
Мало сказати, що ти необхідна для життя: ти – саме життя…
Ти найбільше багатство в світі»

Антуан де Сент-Екзюпері

   Щороку, 22 березня відзначається Всесвітній день водних ресурсів (Всесвітній день води), який встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році в Ріо-де-Жанейро та почав відзначатися з 1993 року. Крім того, було запропоновано щороку присвячувати цей день певній тематиці, яку щороку визначає координаційний механізм Організації Об’єднаних Націй з питань, що стосуються водних ресурсів і санітарії «ООН – водні ресурси».

  Тема Всесвітнього дня водних ресурсів у 2024 році – «Вода для миру», яка зосереджена на важливості води і служить підвищенню обізнаності в стабільності та процвітанні світу. Понад 3 мільярди людей у всьому світі живуть без доступу до безпечних водних ресурсів та залежать від води, яка перетинає національні кордони людей. Однак із 153 країн, які мають спільні річки, озера та водоносні горизонти зі своїми сусідами лише 24 країни мають угоди про співпрацю щодо всієї спільної води. Вода може створити мир або розпалити конфлікт. Коли води не вистачає або вона забруднена, або коли люди мають нерівний або відсутній доступ, може зрости напруженість між громадами та країнами. Оскільки наслідки зміни клімату зростають і чисельність населення зростає, існує нагальна потреба всередині та між країнами об’єднатися навколо захисту та збереження нашого найціннішого ресурсу. Громадське здоров’я та процвітання, продовольча та енергетична системи, економічна продуктивність та цілісність навколишнього середовища – усе це залежить від добре функціонуючого та справедливо керованого водного циклу. Основна увага в рамках Всесвітнього дня водних ресурсів приділяється підтримці зусиль по досягненню сталого розвитку: водних ресурсів і санітарії для всіх до 2030 року.

  В холі науково-технічної бібліотеки представлена виставка книжкових видань, присвячена даній темі. Запрошуємо усіх бажаючих!

Обрати мову