18 Березня 2024

Комп’ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки

Упаковка… Що ви уявляєте, коли чуєте слово «Упаковка»?
Для багатьох – це просто коробка з назвою та логотипом, але що, коли подивитись на упаковку в масштабі полиці, поруч з «конкурентами». Що першим впадає у вічі? Колір, форма, фактура, можливо елемент, що виокремлює конкретний товар серед оточуючих його. Отже виходить, що насправді упаковка – щось значно більше.

   Життя сучасної людини повсюдно оточують речі, більшість з яких мають спільну рису – потрапляючи вперше до рук вони, як правило, запаковані. Коробки, пакети, скляні пляшки, пластикові туби, тканеві торбинки – форми, розміри, матеріал упаковки обмежуються хіба що уявою виробника. Тара та упаковка слугують зберіганню, переміщенню, транспортуванню, складуванню товару але крім цього вона виконує ще й маркетингову та комунікаційну функції. Відповідне маркування виступає в якості комунікатора між виробником та споживачем, так як надає інформацію про товар, умови зберігання, використання тощо. Але окрім належного зберігання та інформування важливим є рівень реалізації товару і тут до роботи мають долучитись маркетингові «фішки». Потрібно враховувати, що пакування – є не лише обличчям товару, а ще й рекламою виробника. Полиці супермаркетів з товаром – це важливий рекламний майданчик, який має бути вирішальним. Головна мета дизайну упаковки – привернути до себе увагу покупця і змусити його купити, отже потрібно розробити вау-упаковку, яку не захочеться випускати з рук. Дизайн упаковки і якість її виготовлення суттєво впливають на рішення споживачів щодо придбання відповідної продукції, а забезпечити цю якість можна за рахунок застосування новітніх комп’ютерних технологій, що є важливим індикатором технологічного розвитку як окремих сфер людської діяльності так і дизайну та виготовлення упаковки.

   В рамках акредитації освітньої програми «Комп’ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки» підготовлено віртуальну виставку, яка містить добірку навчальних та наукових видань з фонду науково-технічної бібліотеки НУХТ, що будуть в нагоді здобувачам під час навчання.

Переглянути…

Обрати мову