24 Січня 2024

24 січня світова спільнота відзначає Міжнародний день освіти

Міжнародний день освіти – щорічне свято, проголошене Організацією Об’єднаних Націй для відзначення ролі освіти для миру та розвитку. 2018 року Генеральна Асамблея ООН, прийнявши Порядок денний на період до 2030 року, визнала той факт, що освіта є ключовим фактором у досягненні всіх 17 цілей сталого розвитку, вона є стратегічною основою формування не тільки особистості, а й суспільства в цілому, однією з умов успішного існування нації, гарантією національної безпеки, запорукою консолідації та символом гідності. В цей день було зазначено важливість рівноцінної за якістю освіти на всіх рівнях, аби всі люди мали можливість для продовження освіти протягом усього життя, що допомагало б їм набувати необхідних знань і дозволяло брати повноцінну участь у житті суспільства та робити внесок у забезпечення сталого розвитку. Законне право на освіту має кожна людина, незалежно від віку та статі. Саме освіта забезпечує отримання необхідних життєвих навичок, міцну платформу під ногами для самореалізації та добробут у майбутньому. Тим не менше, близько 258 мільйонів дітей і підлітків позбавлені можливості піти до школи чи навіть закінчити її, що в свою чергу ускладнює можливість розірвати коло злиденності, бідності та створити перспективи на майбутнє.
У світі цей день покликаний звернути увагу урядовців на проблеми у сфері освіти, адже вона є потужним інструментом для зміни світу і кожної держави зокрема. Святкування Міжнародного дня освіти спонукає корегувати власну освітню політику та її стратегічні завдання та пріоритети в контексті історичної спадщини, наукових досягнень, практичних здобутків.
Статистика у світі:

  • 617 мільйонів дітей і підлітків не вміють читати і виконувати елементарні функції в математиці;
  • 260 мільйонів людей ніколи не відвідували початкової школи;
  • 74% мешканців Землі мають змогу отримати неповну середню освіту;
  • вищу освіту отримує лише 30% населення планети.

Статистика в Україні:

  • Україна посідає 9 місце в світі за рівнем грамотності, а згідно індексу рівня освіти Україна знаходиться на 48-му;
  • на 1-го вчителя припадає в середньому 9-10 учнів;
  • в останні роки 60% учнів продовжують навчатися у школі після 9-го класу;
  • середній вік українського вчителя 45 років.

Ми стаємо сильними, коли володіємо знаннями.
Зичимо нашим здобувачам ніколи не втрачати жагу знань і постійно пізнавати навколишній світ, а викладачам розкривати потенціал тих, хто навчається!

Обрати мову