Упаковка. – 2023. – №1

Основні теми номеру:

 

  • Маркетологи інформують…

Комісія ЄС планує незабаром замінити Директиву про паковання та відходи паковання новим регламентом для упаковки, метою якого є створення більш уніфікованих правил всередині ЄС. Наразі циркулює проєкт Єврокомісії щодо регламенту для упаковки, який ще офіційно не представлено. Цей регламент покликаний встановити амбітні цілі у використанні багаторазової транспортної упаковки.

  • Стретч-плівки з додаванням вторинної сировини

М. Р. Аліпатова, Н. В. Кулик

Проблема переробки упаковки та використання вторинної сировини є нині актуальною в пакувальній індустрії. Провідні світові компанії галузі спрямовують потужні зусилля на розробку нових високотехнологічних якісних пакувальних матеріалів із використанням вторинної сировини.

  • Упаковка з гнучких полімерних плівок (в умовах поточних реалій України)

Д. В. Пригодій

Із лютого минулого року в Україні відбулися суттєві зміни у веденні виробничої діяльності. Вони зачепили всі сфери діяльності промислових компаній, у тому числі й підприємств пакувальної індустрії. Порушилися або ускладнилися матеріальні й фінансові комунікації, з’явилися енергетичні труднощі, поставки сировини та відправка готової продукції зустрілися з доти небаченими логістичними проблемами.

  • Яка нам потрібна упаковка?

В. М. Кривошей

За даними світових експертів, у 2021 р. виробництво всієї пакувальної продукції у світі у вартісному вимірі перетнуло межу в $ 1 трлн. Якщо цей показник перевести у кількість одиниць упаковки, то, наприклад, тільки для харчової продукції отримаємо більш ніж 4,5 трлн. одиниць.

  • Модернізація зварювальних пристроїв пакувальної машини

Ю. Ю. Михайлів, С. В. Терницький

Полімерні матеріали, особливо гнучкі полімерні плівки, завдяки своїм позитивним властивостям широко використовуються для пакування різноманітної продукції. Сучасні вимоги до забезпечення якості готової продукції, мінімізації матеріальних та енергетичних витрат, інтенсифікації процесів пакування потребують постійного розвитку технологічного устаткування.

  • Алгоритм розробки дизайну упаковки

Д. М. Вишневська, О. В. Чуєва

Упаковка будь-якої продукції, тим більше енергетичних напоїв, здатна покращити продажі та зацікавленість покупця в продукті. Створення особливого дизайну упаковки та бренду продукції не тільки відрізняє її виробників на ринку, але й робить їх більш конкурентними.

  • «Супутники» солодкого життя

Г. О. Маценко

Здавалось би, що спільного в цукеркового фантика з підручником із геометрії? Відповідь на це запитання заходимо в одному з творів О. Донченка, герой якого «читав запоєм усе, що потрапляло до рук: вірші, обгортки від цукерок, політекономію, циркуляр, казку, роман, підручник геометрії…»

Обрати мову