Упаковка [Електронний ресурс]. – 2023. – № 2 (153)

Основні теми номеру:

 

Тенденції розвитку ринку упаковки з паперу та картону

Упаковка з паперу та картону – це недорогий та універсальний спосіб захисту, зберігання й транспортування різних харчових продуктів і промислових товарів. Її можна вибрати як споживче, групове та транспортне паковання відповідно до потреб споживачів або вимог до конкретної продукції. Найголовніша її перевага в тому, що матеріали для її виготовлення – папір, картон і гофрокартон – виробляються з природної рослинної сировини.

Особливості пакування продукції на горизонтальних картонаторах

П. І. Бегень

Глобальний ринок пакувальних картонажних машин розділений на багато сегментів і представлений великою кількістю компаній різних розмірів. Сегментація виробників пакувального обладнання породжена об’єктивними чинниками ринку картонних паковань, який охоплює найрізноманітніші галузі народного господарства (харчова, фармацевтична, хімічна, легка промисловості, виробництво побутової та комп’ютерної техніки, промислових деталей, запчастин до автотранспорту та інші).

Привод натискної плити у штанцювальному пресі (інноваційний технічний пошук конструкції)

І. І. Регей, В. В. Влах

Повторна переробка пакувальних матеріалів, що підтверджує їх екологічність, займає чільне місце серед важливих тенденцій розвитку паковань. Уже сьогодні їх виробники широко використовують пакувальні матеріали, придатні до 100%-ї переробки. Такими мате[1]ріалами є папір та картон, визнані важливими в секторі ринку паковань із відновлюваних матеріалів

Чи є перспективи в бактеріальної целюлози для пакування?

С. Б. Вербицький, Л. П. Недорізанюк

Плівки з полімерів нафтохімічного походження широко використовуються для пакування харчових продуктів. Вони мають необхідні технологічні властивості, проте не розкладаються за природних умов, посилюючи антропогенне навантаження на довкілля. Захист навколишнього середовища стає актуальною тенденцією в усьому світі. І в цьому сенсі важливим є використання таких полімерних пакувальних матеріалів, які б, з одного боку, були належним чином технологічними, з іншого – ощадними щодо довкілля.

Флексографічний друк на картоні (дослідження якості відбитків)

С. Ф. Гавенко

Сьогодні на ринку пакувальної продукції спостерігається тенденція до інтенсивного використання флексографічного способу друку. Для забезпечення високої якості відбитків виробникам нерідко доводиться зіштовхуватися з рядом проблем, які слід розв’язувати як на додрукарській стадії, так і в процесі друкування. За допомогою спеціальних технологій растрування, зокрема застосуванням комбінованих растрів, вдається зменшити градаційні спотворення. У світлих і тінях вони обумовлені не тільки розтискуванням, але й такою причиною, як низька міцність зв’язку друкувальних елементів малого роз[1]міру з основою форми.

Обрати мову