Натисніть на картинку для збільшення чи Зміст для отримання додаткової інформації.
Назад до пошуку
Назад до дерева розділів


Фармакологія : підручник / І. В. Нековаль, Т. В. Казанюк. - 7-ме вид., перероб. та доп. - Київ : Медицина, 2016. - 552 с. : іл. - ISBN 978-617-505-507-6.

 
 У сьомому виданні підручника містяться дані про сучасні лікарські засоби та загальні правила рецептури відповідно до вимог Болонської конвенції щодо реформування системи освіти. При його підготовці дотримано принципів фундаменталізації, міждисциплінарного зв'язку та проблемності. Відповідно до нової навчальної програми викладено найважливіші розділи фармакології. Наведено класифікацію та характеристику сучасних основних фармакологічних груп і препаратів, лаконічно і доступно висвітлено питання фармакокінетики і фармакодинаміки лікарських засобів. У кожній темі наведено повну характеристику основного лікарського засобу певної групи та порівняльну характеристику інших. Для полегшення запам'ятовування правильної назви препаратів, особливостей їхнього застосування, терапевтичних та вищих доз, а також належності до списків «А» і «Б» у підручнику після кожного розділу представлено таблицю з відповідними даними. Характерною особливістю підручника є розділи про гомеопатичні лікарські засоби та пробіотики, інформація про особливості роботи персоналу з окремими препаратами кожної фармакологічної групи, а також позначення концентрації розчинів відповідно до Європейської фармакопеї. У зв'язку з тим що широко використовуються препарати пробіотичних та гомеопатичних лікарських засобів, у перероблене сьоме видання включено додатки з описом препаратів цих груп. Підручник містить запитання, тестові завдання та задачі для самопідготовки студентів. Професіональні задачі для студентів фармацевтичних факультетів виділено спеціальною позначкою (*). Для студентів вищих медичних навчальних закладів І—III рівнів акредитації за спеціальностями «Фармація», «Сестринська справа», «Акушерська справа». 

   ЗмістЇжа і філософія : їжте, пийте і будьте щасливі = [Food & Philosophy : eat, think and be marry] : пер. з англ. / упоряд. : Ф. Олгоф, Д. Монро. - Київ : Темпора, 2011. - 346 с. - ISBN 978-617-569-023-9.

 
 Ця книга — збірник статей провідних американських кулінарів, ресторанних критиків та гурманів про їжу та культуру її споживання. Спектр порушених тем — надзвичайно широкий: етика вегетаріанства, вигадливі забаганки гурманів, ГМО, біологічне фермерство. Аналіз щедро пересипаний філософськими роздумами. Книга розрахована на гурманів, дієтологів, ресторанних критиків та всіх, кого зацікавить запропонована тематика. 

   Зміст