Технології жирів і парфумерно-косметичних продуктів
Науково-технічна бібліотека НУХТ в рамках проведення Дня кафедри «Технології жирів і парфумерно-косметичних продуктів» пропонує переглянути в читальному залі для студентів виставку книжкових видань з фондів бібліотеки, що включає книги, монографії, навчальні посібники, довідники.
Жири – основне джерело енергії для організму людини. Вони являються одним із головних компонентів продуктів харчування. Окрім харчової промисловості рослинні і мінеральні жири тварин використовують у парфумерно-косметичній галузі. Важливе місце в житті сучасної людини займає застосування різних косметичних засобів. Сировиною для виготовлення парфюмерно-косметичних виробів є натуральна ефірна олія, синтетичні ароматичні запашні речовини, етиловий спирт, а також запашні речовини тваринного походження (амбра, мускус тощо). Парфумерно-косметична галузь традиційно займає одне з провідних місць у формуванні економіки держави.
26-28 лютого у науковому читальному залі відбудеться виставка нових надходжень, на якій будуть представлені видання, що надійшли до бібліотеки у лютому 2018 року.
22/02/2018
Тематична виставка
Співоча душа України
"Хай же промінь твоїх думок
Поміж нами сяє,–
«Огню іскра великого»
Повік не згасає."
Леся Українка
25 лютого 2018 року виповнюється 147 років від дня народження Лесі Українки (1871-1913) – видатної української поетеси, драматурга, громадської діячки.
В читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
Леся Українка (справжнє ім’я – Лариса Петрівна Косач ) народилася 25 лютого 1871 в місті Новоград-Волинському. Класик української, європейської та світової літератури, геніальна поетеса і драматург, талановитий прозаїк і перекладач, учений-літературознавець, фольклорист-етнограф, публіцист, видавець, журналіст, поліглот, громадський діяч, знавець народного епосу – в історії України вона залишила глибокий слід.
12/02/2018
Тематична виставка
Вічний біль війни...
"Війна змінює кожного: когось робить кращим,
а когось – набагато гіршим, ніж він був.
З війни ніхто не повертається таким, яким туди пішов."
Алі Аншероні
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, згідно Указу Президента України від 11.02. 2004 р. Цей день приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
29 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі.
05/02/2018
Інструкція по створенню профілю вченого
в GOOGLE Академії
В інструкції викладено послідовність дій при реєстрації в системі, наповненню та редагуванню бібліометричного профілю в Google Академії - пошуковій системі, що індексує повні тексти наукових публікацій та надає можливість авторам відстежувати бібліографічні посилання на свої статті та автоматично обрахувати деякі наукометричні показники. Переглянути
29/01/2018
Тематична виставка
Бій за майбутнє
"О, скільки їх, відважних юнаків.
За рідний край і за любов до волі
Лягли от тут, на цьому полі!.."
Демид Бурко
29 січня українська спільнота відзначає День пам'яті Героїв Крут відповідно Указу Президента України про «День пам'яті Героїв Крут» від 15 січня 2007 року за №15/07.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій темі. Запрошуємо всіх бажаючих!
На рубежі 1917-1918 рр. розгорнулася інтервенція російсько-більшовицьких військ в Україну. Керівництво УНР мусило вислати проти неї переважну частину своїх військ. Тоді ж було створено загін із числа добровольців (студенти, гімназисти), який було направлено для зміцнення оборони залізничної станції Крути під Ніжином. 29 січня 1918 р. ця молодь під тиском переважаючих сил російських більшовиків опинилася у центрі бою без належної підтримки, але не відступила. 300 оборонців Крут полягли смертю хоробрих. Цей подвиг став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну.
26/01/2018
Бібліотека прийняла участь...
25 січня 2018 року співробітники бібліотеки взяли участь у семінарі «Публікація в міжнародному виданні: практичні поради щодо підготовки, оформлення, розповсюдження наукової роботи», що пройшов на базі Державної науково-технічної бібліотеки України.
сучасні методи підбору і аналізу наукової літератури;
рекомендації щодо формату рукопису;
міжнародний стандартний номер серіального видання (ISSN), ідентифікатор цифрового об'єкта DOI: основні поняття;
підбір і оцінка наукового видання;
представлення публікацій науковій спільноті;
базові та унікальні можливості платформи Web of Science у світлі публікацій рукописів у міжнародних та вітчизняних виданнях.
23/01/2018
Тематична виставка
Епоха постмодернізму
"Постмодернізм – це відповідь модернізму: якщо вже минуле неможливо знищити, бо його знищення веде до німоти,
його треба переосмислити:іронічно, без наївності."
Умберто Еко
Постмодернізм (від лат. post – потім + фр. modernusme – сучасний) – широка культурна течія, що включає в себе філософію, естетику, літературу, мистецтво, гуманітарні науки, яка виникла наприкінці ХХ ст. після модернізму. Цей новий період найчастіше визначається як «постіндустріальне суспільство», «епоха постмодерну», «постмодерністська революція» або «постсучасність», і характеризується змінами в усіх сферах людського життя. На сучасному етапі розвитку соціуму формується «глобальне», «планетарне» мислення, духовним показником якого виступає саме культура. Постмодернізм виступає як особлива світоглядна концепція, яка принесла із собою новий спосіб світовідчуття і світорозуміння в останню чверть ХХ – на початку ХХІ століття.
У науковому читальному залі представлено постійно діючу книжкову виставку, яка присвячена епоcі постмодернізму. Виставка буде експонуватись до кінця року.
"Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної
частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і
Придніпрянська Україна – в одну Велику Україну."
Акт Директорії про з’єднання всіх Українських земель
22 січня Україна відзначає День соборності України, згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99. Цього дня у 1919 році на Софійській площі в Києві було проголошено Акт об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій темі. Запрошуємо всіх бажаючих!
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування. Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі, сприяв подоланню залишків ідей федералізму в ментальності національної політичної еліти.
15/01/2018
Тематична виставка
Радянська Україна 1920-1930-х років ХХ ст.
"Тоталітаризм прагне не до деспотичного
панування над людьми,
а до встановлення такої системи,
в якій люди абсолютно не потрібні."
Ханна Арендт
Після Першої світової та громадянської війн на території колишньої Російської імперії виникло 13 держав. П’ять з них – країни Балтії, Польща і Фінляндія – стали самостійними. Українські землі опинилися у складі різних держав. На Східній частині утвердилася радянська форма державності. Даний період в історії українського народу є дуже трагічним. Цей період визначається двома тенденціями розвитку суспільства.
У науковому читальному залі представлено постійно діючу книжкову виставку, яка присвячена сторінкам історії України та біографіям видатних особистостей періоду 1920-1930-х років ХХ століття. Виставка буде експонуватись до кінця року.
У розділі "Інформаційна діяльність" опубліковано список передплачених періодичних видань на 2018 рік. Переглянути ......
11/01/2018
Тематична виставка
Український співець-правдоносець
"Душа людини – велемовна книга,
Яку що більше пристрасно читай –
суспільства у своїй можливості володіти цим правом, силою
То глибше радістю дзвінкою двигай
І жни пізнань довершений розмай."
Яр Славутич
11 січня 2018 року вся прогресивна громадськість України, Канади, США та інших держав відзначає 100-річчя від дня народження Яра Славутича (Григорія Михайловича Жученка) – видатного педагога, українського мовознавця і літературознавця, письменника і перекладача, автора багатьох підручників з української мови, доктора філософії зі славістики, професора-емерита Альбертського університету (Едмонтон, Канада).
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій темі. Запрошуємо всіх бажаючих!
Становлення Яра Славутича як науковця, педагога і методиста відбувалося впродовж усього його життя, у складних умовах як тоталітарної системи (за часів проживання в Радянській Україні), так і в умовах багатокультурності Канади другої половини XX століття. Він пройшов шлях від учителя української мови і літератури до видатного вченого, який уперше застосував зорово-слухову методику до вивчення української мови в умовах двомовності. Він є автором монографій, підручників, методичних посібників і статей, у яких викладено принципово нові погляди на зміст, форми й методику навчання рідної мови в загальноосвітній і вищій школі.
10/01/2018
Тематична виставка
Я маю право
"Якщо ми називаємо щось правом людини, ми маємо на увазі,
що вона обґрунтовано претендує на свій захист з боку
суспільства у своїй можливості володіти цим правом, силою
закону, або через освіту і формування суспільної думки."
Джон Стюарт Мілл
З метою формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя Указом Президента України за № 361/2017 від 14 листопада 2017 року 2018 рік в Україні оголошено роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».
У науковому читальному залі представлено книжкову виставку з питань історії, теорії права, прав людини. Запрошуємо всіх бажаючих!
Права людини – це основні права і свободи, які надаються усім людям, незалежно від національності, статі, національного чи етнічного походження, раси, релігії, мови або іншого статусу. Права людини включають в себе цивільні та політичні права, такі як право на життя, свободу, а також на свободу вираження думок, соціальні, культурні та економічні права, включаючи право участі в культурних заходах, право на харчування та право на отримання освіти. Права людини залишаються під захистом міжнародного та національного права та договорів. Загальна декларація прав людини є основою міжнародної системи захисту прав людини, яка була прийнята Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 10 грудня 1948 року.
На засіданні Генеральної Асамблеї ООН 20 вересня 2017 року Україну обрали до складу Ради ООН із прав людини на 2018-2020 роки.
27 квітня 2017 року Європейський парламент прийняв рішення відзначити 2018 рік, як рік Культурної Спадщини в Європі, яка відіграє важливу роль у збереженні минулого, формуванні історичної пам’яті і національної свідомості народу.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій темі. Запрошуємо всіх бажаючих!
Українська культура посідає гідне місце у світовому культурному просторі. Вона формувалася на стику європейської та азійської культур. В українській культурі велике місце займають фольклор, народні традиції. Особливо яскраво це виявляється у мистецтві – народних думах, піснях, танцях, декоративно-прикладному мистецтві.
CULOnline. Видавництво "Центр учбової літератури" надає доступ до електронних версій повнотекстових видань в форматі PDF. Більшість документів є підручниками та навчальними посібниками, значна кількість з яких має рекомендацію МОН України. В колекції доступні видання з таких тематик як: аудит, бухгалтерський облік, менеджмент, готельно-ресторанний та туристичний бізнес, фінанси, право, гуманітарні науки, технічні науки та ін.
DART-Europe - портал відкритого доступу до тез та дисертацій науковців Європейського Союзу. Являє собою партнерський проект наукових бібліотек та бібліотечних консорціумів, які працюють разом, щоб поліпшити глобальний доступ до європейських досліджень. Нині налічується вже більше 400 тис. документів з 512 університетів 27 Європейських країн.
polpred.com - архів важливих публікацій формується вручну. База даних з рубрикатором: 26 галузей/600 джерел/8 федеральних округів Російської Федерації/235 країн і територій/головні матеріали/ статті та інтервю 3000 перших осіб. Щодня отримується тисячі новин; повний текст - російською мовою, мається мільйон кращих сюжетів інформаційних агентств і ділової преси за останні 15 років. Пошук здійснюється настройками. Експортується у текстовий редактор Word одним кліком миші. Інтернет-сервіси розподілені по галузях і країнах.<
ScienceDirect одна з найбільших у світі онлайн-колекцій наукових матеріалів видавництва Elsevier. Колекція містить майже 10 мільйонів статей з більш ніж 2500 журналів і понад 6000 електронних книг, довідників, наукових збірників. Анотації більшості статей знаходяться у вільному доступі. Доступ до повного тексту статті вимагає передплати. Переглянути каталог журналів відкритого доступу
За інформацією звертайтесь до відділу Інформаційних технологій Науково-технічної бібліотеки або за телефоном 287-94-77.
Оновлено розділ на сайті
У розділі "Культурно-просвітницька робота" опубліковано план експозиційно-виставкової роботи на І квартал 2018 року. Переглянути ......
27/12/2017
Оновлено розділ на сайті
У розділі "Інформаційна діяльність" опубліковано список нових надходжень за грудень 2017 року. Переглянути......
26/12/2017
Оновлено розділ на сайті
У розділі "Віртуальна книжкова виставка" представлено електронну виставку нових надходжень за грудень 2017 року. Переглянути......
22/12/2017
26-28 грудня у науковому читальному залі відбудеться виставка нових надходжень, на якій будуть представлені видання, що надійшли до бібліотеки у грудні 2017 року.
21/12/2017
Тематична виставка
Український самородок
Нашому народові треба нести культуру
Гнат Хоткевич
31 грудня 2017 року виповнюється 140 років від дня народження літератора, мистецтвознавця, етнографа, історика, режисера, музиканта-бандуриста, громадського і культурного діяча Гната Хоткевича. Літературна спадщина: «Камінна душа», «Довбуш», «Авірон», «Гуцульські образки», «Гірські акварелі», «Життєві аналогії», «Катрине весілля» та ін.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
Гнат Хоткевич – самобутня творча постать. З початку 30-х років ХХ століття він зазнав жорстоких переслідувань з боку радянської влади. Його звинуватили у націоналізмі, не публікували творів. 29 вересня 1938 засуджений до розстрілу за «Участь у контрреволюційній організації» і шпигунство на користь Німеччини. Реабілітований 11 травня 1956 року.
18/12/2017
Тематична виставка
Філософія і світогляд
"Філософія покликана допомогти людям досягти вищих сфер буття"
Фен Юлань
Cлово "філософія" (від грец. phileo – люблю та sofia – мудрість) означає "любов до мудрості". Філософія розширює і систематизує знання людей про світ, людину, суспільство, допомагає зрозуміти світ як єдину складну систему. Науково-технічна бібліотека НУХТ, в рамках проведення Дня кафедри «Гуманітарні науки», пропонує переглянути в читальному залі для студентів виставку книжкових видань з фондів бібліотеки, що включає книги, монографії, навчальні посібники.
Найпершою формою орієнтації людини в житті є світогляд, оскільки потреба самовизначитися в житті характерна для всіх людей. Вона визначає світоглядний підхід людей до оцінки явищ і речей, осмислює і обґрунтовує світоглядні ідеали, накреслює стратегію їх досягнення. Існують три основні типи світогляду – життєве, релігійне і філософське. Життєвий світогляд породжується безпосередньо умовами життя і досвідом людей, що передається з покоління в покоління. Релігійний світогляд дає специфічно-перетворену картину світу, пов'язану з визнанням надприродного світового початку, і спирається на віру. У філософському світогляді теоретично узагальнюється досвід духовного і практичного освоєння світу.
"Нам горе люте миром перебути,
Нам поховати зло в бетон і бронь.
І – не забути! – доки світ і люди,
Синів землі, що відвели вогонь."
Борис Олійник
14 грудня Україна відзначає сумну дату в новітній історії держави – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Цей день був затверджений на 24-у річницю завершення будівництва об'єкту «Укриття» відповідним указом Президента України Віктором Ющенком за № 945 від 10-го листопада 2006 року.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій темі. Запрошуємо всіх бажаючих!
Чорнобильська катастрофа спричинила великі людські жертви. Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі. Ще й досі ми не можемо сповна оцінити і осмислити наслідки фатального вибуху. Крім людських життів і матеріальних збитків, Україна втратила величезну територію, яка дорівнює цілій європейській державі – скажімо, такій, як Данія чи Голландія. Героїзм пожежних, як і пам'ять про загиблих воїнів, вражених смертельними променями й пов'язаними з ними хворобами, завжди повертатиме вдячних нащадків обличчям до весни 1986 року.
04/12/2017
Громадянин і держава
"Громадянське суспільство – це люди,
які думають і діють незалежно від держави."
Джордж Сорос
10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). У цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій темі. Запрошуємо всіх бажаючих!
У цьому документі задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и работоргівлі; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо.
01/12/2017
Тематична виставка
СНІД – глобальна проблема XXI століття
1 грудня у всьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом. Вперше він відзначався у 1988 році після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ/СНІДу.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій темі. Запрошуємо всіх бажаючих!
Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка. У 1996 році ООН створила союз шести всесвітніх організацій. Названа Спільною програмою Об’єднаних Націй з проблем ВІЛ/СНІДу (UNAIDS), програма об’єднує як спонсорів цього спільного проекту Дитячий фонд ООН, Програму ООН з розвитку, Фонд ООН з питань народонаселення; Організацію ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) і Світовий банк.
Шановні користувачі!
Пропонуємо до Вашої уваги «Інструкцію по користуванню електронними ресурсами бібліотеки», в якій викладено послідовність дій при роботі з Електронним каталогом та Електронною бібліотекою, а саме пошук та завантаження документів, перегляд персонального формуляру, on-line замовлення документів.Переглянути
Шановні користувачі!
Пропонуємо до Вашої уваги «Інструкцію для пошуку у фонді Науково-технічної бібліотеки навчально-методичної літератури з навчальних дисциплін» за допомогою якої можна ознайомитись, здійснити підбір та проаналізувати забезпечення дисциплін навчальною та навчально-методичною літературою. Переглянути
28/11/2017
Оновлено розділ на сайті
У розділі "Віртуальна книжкова виставка" представлено електронну виставку нових надходжень за листопад 2017 року. Переглянути......
27/11/2017
Оновлено розділ на сайті
У розділі "Інформаційна діяльність" опубліковано список нових надходжень за листопад 2017 року. Переглянути......
Тематична виставка
Релігії світу
"Релігія – це не знання про Бога.
Релігія – це зустріч із Богом.
Така зустріч може бути лише особиста."
Любомир Гузар
Релігія (від лат. religio – побожність) – це форма суспільної свідомості, суть якої полягає у фантастичному, спотвореному відображенні тих сил, що панують над людьми в їхньому повсякденному житті, у відображенні земних сил як надприродних. Релігія є важливим елементом диференціації світових культур.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій темі. Запрошуємо всіх бажаючих!
Вчені поділяють релігії на три групи: світові релігії, національні релігії, культи. Світові релігії з'являлися в епохи великих історичних поворотів, переходу від одних суспільних відносин до інших. Буддизм, християнство та іслам – це підсумок тривалого розвитку політичних, економічних та культурних контактів між різними країнами та народами.
24/11/2017
27-29 листопада у науковому читальному залі відбудеться виставка нових надходжень, на якій будуть представлені видання, що надійшли до бібліотеки у листопаді 2017 року.
23/11/2017
23 листопада у науковому читальному залі відбувся семінар «Моніторинг наукової діяльності з використанням Google Академії». На семінарі завідувач відділу інформаційних технологій Інна Путіліна звернула увагу на необхідності створення бібліометричного профілю вченого в Google Академії. Також було розглянуто основні показники Google Академії та особливості інформаційно-аналітичної системи "Бібліометрика української науки".
Співробітники Науково-технічної бібліотеки пропонують послуги зі створення профілів у Google Академії, а також включення даних профілів в рейтинговий список системи "Бібліометрика української науки".
22 листопада відбувся семінар «Робота з науковими джерелами інформації». Доповідач Валентина Каленська розповіла присутнім про рекомендації щодо оформлення посилань в наукових роботах згідно ДСТУ 8302:2015. «Інформація та документація. Бібліографічне посилання», правила складання бібліографічних посилань та розміщення їх у документах, оформлення списку літератури до наукових робіт.
"Великий Голод був найбільшою катастрофою,
яку Україна пережила — як щодо кількості жертв,
так і щодо людських страждань"
Мілена Рудницька
25 листопада 2017 року Україна і ввесь демократичний світ вшановує пам’ять жертв голодомору. День пам’яті жертв голодомору відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі Указів президента України № 1310/98 та № 431/2007.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі.
23 листопада о 14-00 семінар «Моніторинг наукової діяльності з використанням
Google Академії»
У науковому читальному залі (2 поверх, кім. №9) відбудеться семінар по роботі з сервісом Google Академія.
На семінарі буде розглянуто:
Пошук у Google Академії.
Показники Google Академії.
Бібліометричний профіль вченого.
Бібліометрика української науки.
17 листопада о 14-00 семінар «Робота з науковими джерелами інформації»
У науковому читальному залі (2 поверх, кім. №9) відбудеться семінар з інформаційно-бібліографічної грамотності.
На семінарі буде розглянуто:
Оформлення посилань в наукових роботах згідно ДСТУ 8302:2015. «Інформація та документація. Бібліографічне посилання».
Правила складання бібліографічних посилань та розміщення їх у документах.
Оформлення списку літератури до наукових робіт.
Використання електронних ресурсів у наукових роботах, які представлені на Web-сайті бібліотеки.
20/11/2017
Тематична виставка
Революція гідності
"Лиш той життя й свободи вартий,
хто йде щодня за них у бій."
Йо?ганн Во?льфґанґ фон Ґе?те
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Три роки тому почався Євромайдан, події якого згодом отримали назву Революції Гідності.
У читальному залі для студентів представлено виставку плакатів присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
Революція Гідності 2013-2014 рр. залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Вона сприяла відродженню цінностей свободи, гідності, переосмисленню багатьма людьми світу свого призначення. На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.08.2017 № 574-р «Про затвердження плану заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на період до 2020 року» та наказу МОН від 31.03. 2017 № 519 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні» та з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян України, подвигу Героїв Небесної Сотні, історії масових народних виступів у листопаді 2013-лютому 2014 років, боротьби за свободу, незалежність та територіальну цілісність України.
17 листопада вже вдруге відбувся семінар, присвячений роботі з науковими джерелами інформації. Доповідачі Інна Путіліна та Валентина Каленська розглянули питання щодо використання електронних ресурсів у наукових роботах, які представлені на Web-сайті бібліотеки; нові вимоги до оформлення дисертацій (наказ МОН України від 12.01.2017р. №40); правила оформлення списку використаних джерел до наукових робіт та ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».
14 листопада 2017 року в науковому читальному залі вже вдруге відбувся науково-практичний семінар, присвячений відкритому доступу до наукометричної бази даних Scopus. На якому із доповіддю «Scopus. Основні можливості для науковців» виступила завідувач відділу інформаційних технологій, Інна Путіліна.
Семінар був направлений на покращення навичок ефективної роботи з базою даних Scopus, що дозволяє відслідкувати стан і динаміку показників затребуваності, активності та індексів впливу діяльності окремих вчених і дослідницьких організацій. Під час семінару буде розглянуто основні функціональні можливості системи:
Пошук документів в базі даних Scopus.
Профіль автора та його коригування в базі даних Scopus.
Профіль організації в базі даних Scopus.
Індекс Хірша.
Джерела, які індексуються базою даних Scopus.
Журнальні метрики цитування.
Співробітники Науково-технічної бібліотеки вивчають можливості роботи з цією базою даних та пропонують інформаційно-консультативну підтримку дослідникам та науковцям університету.
13/11/2017
Тематична виставка
Хлібопекарські та кондитерські вироби
Науково-технічна бібліотека НУХТ, в рамках проведення Дня кафедри «Технології хлібопекарських та кондитерських виробів», пропонує переглянути в читальному залі для студентів виставку книжкових видань з фондів бібліотеки, що включає книги, монографії, навчальні посібники.
Хлібопекарська промисловість є важливою складовою продовольчого комплексу України. Стратегічна ціль сьогоднішнього світу – створення "здорової" їжі. Особливого значення набуває розробка рецептур борошняних виробів функціонального призначення, максимально збалансованих за основними харчовими речовинами, а також збагачених різноманітними добавками тваринного та рослинного походження, що надають борошняним виробам адаптогенних, біостимулюючих, антиоксидантних та інших функцій. Сучасне хлібопекарське та кондитерське виробництво характеризується високім рівнем автоматизації та механізації технологічних процесів, впровадженням нових технологій і розширенням асортименту хлібобулочних та кондитерських виробів.
Семінар направлений на покращення навичок ефективної роботи з базою даних Scopus, що дозволяє відслідкувати стан і динаміку показників затребуваності, активності та індексів впливу діяльності окремих вчених і дослідницьких організацій. Під час семінару буде розглянуто основні функціональні можливості системи:
Пошук документів в базі даних Scopus.
Профіль автора та його коригування в базі даних Scopus.
Профіль організації в базі даних Scopus.
Індекс Хірша.
Порівняльний аналіз журналів в базі даних Scopus.
Журнальні метрики цитування.
30/10/2017
Тематична виставка
Технологія м’яса і м’ясних продуктів
Науково-технічна бібліотека НУХТ, в рамках проведення Дня кафедри «Технології м’яса і м’ясних продуктів», пропонує переглянути в читальному залі для студентів виставку книжкових видань з фондів бібліотеки, що включає книги, монографії, навчальні посібники.
М’ясо та м’ясні продукти належать до найважливіших продуктів харчування. Харчова цінність м'яса характеризується кількістю і співвідношенням білків, жирів, вітамінів, мінеральних речовин і ступенем засвоєння цих з'єднань організмом людини. Основною метою м’ясної галузі переробної промисловості є задоволення потреб населення у високовмісних м’ясних продуктах розширення асортименту продукції та впровадження ресурсоощаджувальних технологій, спрямованих вирішення проблеми збалансованого здорового харчування людини.
У розділі "Віртуальна книжкова виставка" представлено електронну виставку нових надходжень за жовтень 2017 року. Переглянути......
25/10/2017
Оновлено розділ на сайті
У розділі "Інформаційна діяльність" опубліковано список нових надходжень за жовтень 2017 року. Переглянути......
24/10/2017
20 жовтня 2017 року співробітники відділів «Довідково-бібліографічної роботи» та «Інформаційних технологій» бібліотеки провели для студентів 4-го курсу за напрямком підготовки «Біотехнології продуктів бродіння» науково-практичний семінар «Робота з науковими джерелами інформації».
Під час семінару особлива увага була приділена правильному оформленню списку літератури до наукових робіт, загальним правилам складання бібліографічних посилань з прикладами оформлення, а також використання електронних ресурсів у наукових роботах, які представлені на Web-сайті бібліотеки.
Бібліотека запрошує всіх бажаючих відвідати цикл навчальних семінарів з інформаційно-бібліографічної грамотності.
23/10/2017
25-27 жовтня у науковому читальному залі відбудеться виставка нових надходжень, на якій будуть представлені видання, що надійшли до бібліотеки у жовтні 2017 року.
Тематична виставка
Стародавній Рим
Мрійте про велике: лише великі мрії
в силах порушити людські душі
Марк Аврелій
Старода?вній Рим (лат. Roma antiqua) – одна з цивілізацій Давнього світу та античності, отримала свою назву від головного міста – Риму. Стародавній Рим зробив великий внесок у розвиток права, військової справи, мистецтва, архітектури, технологій та мови у західноєвропейській цивілізації.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
Датою заснування Риму вважається 21 квітня 753 р. до н. е. Легендарним засновником міста був Ромул, від його імені нібито і походить назва міста (Roma). За століття свого існування, давньоримська цивілізація змінювалася від монархії до олігархічної республіки, а потім – до все в більшій мірі автократичної імперії. Вершини своєї могутності Стародавній Рим досяг у ІІ столітті н. е., коли під його контролем опинилися території від сучасної Шотландії на півночі до Ефіопії на півдні та від Вірменії на сході до Португалії на заході. Певний вплив на становлення давньоримської цивілізації мала культура етрусків і давніх греків. У етрусків римляни запозичили більшість букв свого алфавіту, деякі прийоми будівництва, ряд обрядів (гладіаторські бої). Символ Риму – бронзова статуя вовчиці – виконана етруським майстром. Грецький вплив на римську культуру був значним: вивчалася грецька філософія, література, знання грецької мови стає обов'язковим для грамотної людини, копіюються грецькі скульптури. Давньоримську цивілізацію разом із Давньою Грецією, як правило, об'єднують у поняття «класичної античності». Офіційною мовою давньоримської держави була латина.
13/10/2017
Тематична виставка
Харчова промисловість України
Знати про їжу людина повинна не менше,
ніж про математику або про свою рідну мову
Гордон Рамзі
День працівників харчової промисловості відзначається щорічно у третю неділю жовтня відповідно до Указу Президента України від 08.08.1995 № 714/95.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
Харчова промисловість України – одна з найважливіших галузей господарського комплексу держави, це тисячі великих, середніх і малих підприємств різної форми власності. Найбільша частина реалізованої продукції – це напої, м’ясні та молочні продукти, тютюнові вироби, хліб і хлібобулочні вироби, жири. Підприємства харчової і переробної промисловості грають провідну роль у забезпеченні населення продовольчими товарами в усьому світі. Завдяки професіоналізму та невтомній праці працівників харчової промисловості, ця галузь є одним із лідерів в освоєнні нових методів та форм ринкового господарювання, в технічному і технологічному відновленні виробництва.
09/10/2017
Тематична виставка
Козацькій славі жити у віках
…І козацька давня слава,
Як сонечко, сяла;
І вставали з домовини
Закуті в кайдани
Вірні діти України:
Козаки й гетьмани…
Олександр Афанасьєв-Чужбинський
Щорічно 14 жовтня в день свята Покрови Пречистої Богородиці відзначається День українського козацтва, згідно з Указом Президента України від 7серпня 1999 року № 966/99. Свято встановлено в Україні «...враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення...».
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
Козаччина – це найблискучіша, найефективніша поява в українській історії, доба найбільшого напруження сил українського народу, його державної, соціальної та культурної творчості. Грандіозність завдань, що постали перед українським козацтвом, обумовила появу цілої плеяди непересічних, видатних постатей. Своїми титанічними зусиллями вони творили Українську державу, боролися за кращу долю свого народу.
02/10/2017
Тематична виставка
Літературний модернізм
Світова література ХХ ст.
"Мистецтво завжди випереджає час."
Девід Герберт Річард Лоуренс
Модернізм є другим, поряд з реалізмом, напрямом в літературі та мистецтві ХХ століття. Модернізму притаманні конструктивність, віра в прогрес та гуманістичні ідеали. У межах модернізму виділяють такі літературні течії: символізм, імпресіонізм, експресіонізм, футуризм, авангардизм, сюрреалізм, неоромантизм.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
Термін "модернізм" з'явився в кінці XIX ст. і закріпився за нереалістичними течіями і явищами в літературі і мистецтві. Модернізм пов’язаний з іменами Ш. Бодлера, A. Рембо, П. Верлена, Е. Верхарна, М. Метерлінка, В. Брюсова, О. Блока, Р.-М. Рільке. В українській літературі модернізм набув специфічних рис, ставши перш за все рухом до новітніх єврпейських течій. Українські модерністи: поети «Молодої музи» (П. Карманський, В. Пачовський, О. Луцький), «Української хати» (М. Вороний, О. Олесь, М. Євшан, Г. Чупринка).
29/09/2017
Тематична виставка
Освіта України
"Освіта повинна бути
істинною, повною, ясною і міцною."
Унсур Аль-Маалі (Кей Кабус)
Традиційно, в першу неділю жовтня відзначається День працівників освіти відповідно до Указу Президента України від 11-го вересня 1994-го року № 513/93 про «День працівників освіти».
В науковому читальному залі представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
Освіта – могутній чинник розвитку духовної кульутри українського народу. Вона спрямована на забезпечення фундаментальної наукової, загальнокультурної, професійної підготовки особистості, формування інтелектуального потенціалу нації і всебічний розвиток особистості як найвищої цінності суспільства.
27/09/2017
Оновлено розділ на сайті
У розділі "Культурно-просвітницька робота" опубліковано план експозиційно-виставкової роботи на ІV квартал 2017 року. Переглянути ......
26/09/2017
Тематична виставка
Сучасна бібліотека – світлиця духовності
"Бібліотеки - це свобода.
Свобода читати, свобода спілкуватися... Якщо ви не цінуєте бібліотеки, значить, ви не цінуєте інформацію, культуру та мудрість."
Ніл Гейман
Щорічно 30 вересня вся наша країна святкує Всеукраїнський день бібліотек. Це свято заснував другий Президент України Леонід Данилович Кучма своїм Наказом від 14.05.1998 р. № 471/98 «…враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства та підтримуючи ініціативу бібліотечної громадськості…».
У науковому читальному залі представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
25/09/2017
Тематична виставка
Сталий туризм
"Світ - це книга.
І хто не подорожував по ньому -
прочитав у ній тільки одну сторінку"
Св. Августин
27 вересня щорічно відзначається Всесвітній день туризму, заснований на III сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристичної організації (ВТО), що відбулася у 1979 році. В Україні Всесвітній день туризму був додатково закріплений указом Президента від 21-го вересня 1998-го року № 1047/98.
Науково-технічна бібліотека НУХТ, в рамках проведення Дня кафедри «Туристичного та готельного бізнесу», пропонує переглянути в читальному залі для студентів книжкову виставку,присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
2017 рік оголошено Міжнародним роком стійкого туризму в інтересах розвитку. Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про важливість міжнародного туризму, який сприяє кращому взаєморозумінню поміж народами в усьому світі, підвищує обізнаність про багату спадщину різних цивілізацій і допомагає кращому розумінню цінностей, властивих різним культурам, сприяючи тим самим зміцненню миру в усьому світі.
У розділі "Інформаційна діяльність" опубліковано список нових надходжень за вересень 2017 року. Переглянути......
Бібліотека прийняла участь...
20-21 вересня 2017 року співробітники бібліотеки взяли участь у семінарі «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика», що пройшов на базі Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.
Науково-бібліографічна діяльність бібліотек: основні тенденції і напрями.
Онлайнове довідково-бібліографічне обслуговування в наукових бібліотеках України.
Досвід інформаційно-бібліографічного обслуговування в зарубіжних країнах.
Бібліографія і електронне середовище: пошук і шляхи взаємодії.
Соціальні мережі і популяризація бібліографічних видань.
Бібліографічний опис багатотомних і серіальних видань (ДСТУ ГОСТ 7:1:2006).
Видавниче оформлення бібліографічних видань (основні вимоги стандартів).
Державний стандарт «Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» ДСТУ 8302:2015. Рекомендації щодо використання.
Основні наукометричні інструменти та метрики: «лікбез» для бібліографів та ін.
21/09/2017
Оновлено розділ на сайті
У розділі "Віртуальна книжкова виставка" представлено електронну виставку нових надходжень за вересень 2017 року. Переглянути......
25-27 вересня у науковому читальному залі відбудеться виставка нових надходжень, на якій будуть представлені видання, що надійшли до бібліотеки у вересні 2017 року.
14/09/2017
Тематична виставка
Винахідництво і раціоналізаторство
"Необхідність – мати винаходи."
Платон
Щорічно, у третю суботу вересня, в Україні відзначають День винахідника і раціоналізатора, відповідно до Указу Президента № 443/94 від 16 серпня 1994 року.
В читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
День винахідника і раціоналізатора об'єднує людей різних професій і спеціальностей, але всі вони наділені рідкісним даром творчості, почуттям нового, умінням розширити межі звичного, вийти за рамки стереотипу. У Національному університеті харчових технологій приділяється велика увага розвитку винахідницької діяльності. За даними державного підприємства «Український інститут промислової власності – Укрпатент», Державної служби інтелектуальної власності України, університет впевнено утримує перше місце серед вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки України з винахідницької діяльності.
08/09/2017
Тематична виставка
Культура мови і культура мовлення
"Нехай в твоїм серці любові
не згасне священний вогонь,
як вперше промовлене слово
на мові народу свого."
Володимир Сосюра
8 вересня світ відзначає Міжнародний день грамотності згідно з Резолюцією ЮНЕСКО. Мета Міжнародного дня грамотності — відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Він підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у ХХІ столітті.
В науковому читальному залі представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
Починаючи з 1966 року, ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну суспільну думку, щоб збудити його інтерес і досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності — однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО, починаючи з часів її першої Генеральної конференції в 1946 році. Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року.
1 вересня Навчально-науковий інститут економіки і управління: 10-00 - "Економіка підприємства" (1 група).
"Фінанси, банківська справа та страхування" (15 група). 10-30 - "Маркетинг" (2,3,4 групи). 11-00 - "Менеджмент" (5,6,7 групи). 11-30 - "Міжнародна економіка" (8 група).
"Облік і оподаткування" (9 група). 12-00 - "Реклама та зв’язки з громадськістю" (10 група).
"Товарознавство і торговельне підприємництво" (14 група). 12-30 - "Управління персоналом та економіка праці" (11, 12, 13 групи).
4 вересня Факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу: 11-30 - "Харчові технології" (1, 2 групи). 12-30 - "Готельно-ресторанна справа" (3, 5,7 групи). 15-00 - "Готельно-ресторанна справа" (4, 6, 8 групи).
5 вересня Факультет автоматизації і комп’ютерних систем: 10-00 - "Комп’ютерні науки та інформаційні технології"(3, 4 групи). 10-30 - "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології"(1, 2 групи). Навчально-науковий інститут харчових технологій: 11-00 - "Харчові технології" (6, 7 групи). Навчально-науковий інженерно-технічний інститут ім. акад. І.С.Гулого: 11-30 - "Прикладна механіка" (1 група).
"Галузеве машинобудування" (2 група).
"Видавництво та поліграфія" (5 група). Факультет біотехнології та екологічного контролю: 13-00 - "Екологія" (4 група).
"Хімічна технологія" (5 група).
6 вересня Факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу: 10-30 - "Туризмознавство" (10, 11 групи). 11-15 - "Туризмознавство" (13, 14а групи). Навчально-науковий інститут харчових технологій: 11-30 - "Харчові технології" (1, 2 групи). Навчально-науковий інженерно-технічний інститут ім. акад. І.С.Гулого: 12-00 - "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" (3 група).
"Теплоенергетика" (4 група). Факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу: 13-00 - "Туризмознавство" (12 група). 14-50 - "Готельна і ресторанна справа" (скорочений строк навчання) (7 група).
7 вересня Навчально-науковий інститут харчових технологій: 10-00 - "Харчові технології та інженерія" (скорочений строк навчання), (15, 19 групи). Факультет автоматизації і комп’ютерних систем: 10-30 - "Комп’ютерні науки та інформаційні технології" (скорочений строк навчання), (7, 8 групи). Факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу: 11-00 - "Харчові технології" (скорочений строк навчання), (2, 3 групи). Факультет біотехнології та екологічного контролю: 11-30 - "Біотехнологія та біоінженерія" (1, 2, 3 групи).
8 вересня Навчально-науковий інститут харчових технологій: 11-30 - "Харчові технології" (3, 4, 5 групи). Факультет автоматизації і комп’ютерних систем: 12-00 - "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології" (скорочений строк навчання), (3, 4 групи). Навчально-науковий інститут харчових технологій: 12-45 - "Харчові технології та інженерія" (скорочений строк навчання), (17, 18 групи).
01/09/2017
Тематична виставка
Вершини знань і інтелекту – дорога у нові світи
«Освіта це те, що залишається,
коли ми забуваємо все,
чому нас вчили раніше»
А. Ейнштейн
День знань був затверджений в СРСР ще з 1980-го року, Указом Президії Верховної Ради Радянського Союзу № 3018-X від 1-го листопада 1980-го року "Про святкові і пам’ятні дні". З утворенням нових незалежних держав, 1 вересня – День знань, враховуючи його важливість і актуальність для наступних поколінь, був збережений і закріплений додатковими указами та постановами відповідних законодавств переважної більшості цих суверенних держав.
Шановні педагоги і студенти! Щиро вітаємо з Днем знань – справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності! Бажаємо усім викладачам і студентам підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним і принесе добрий настрій у Ваше життя!
В читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
28/08/2017
Оновлено розділ на сайті
У розділі "Інформаційна діяльність" опубліковано список нових надходжень за серпень 2017 року. Переглянути......
18/08/2017
Тематична виставка
Погляд у майбутнє
Не дивіться на Україну, як на землю своїх батьків.
Дивіться на неї, як на землю своїх дітей.
І тоді прийдуть зміни...
Святослав Вакарчук, Океан Ельзи.
24 серпня 2017 року Україна святкує 26 річницю своєї на честь прийняття Верховною радою УРСР Акту проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 р. був підтверджений Всеукраїнським референдумом, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України та 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про День незалежності України". День незалежності України – це складний і багатостраждальний шлях української нації до своєї довгоочікуваної свободи.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
Прийнято вважати, що історія України розпочалася з часів Київської держави, заснованої в 9 столітті. Протягом декількох сторіч Княжа Русь була могутньою державою, однак у кінцевому підсумку вона розпалася на князівства. Наступним етапом становлення Україні було утворення Козацько-Гетьманської держави, яка проіснувала трохи більше одного століття. І лише у 20 століття національний рух 1917 року, який активізувався під час Жовтневої революції, привів до створення УНР (Української Народної Республіки) та ЗУНР (Західно-Української народної республіки). Довгий шлях до власної незалежності народ України пройшов і через радянський період. Після нетривалої україно-більшовицької війни, в ході якої УНР виявилася окупованою Німеччиною, в березні 1919 року відбувся Всеукраїнський З'їзд Рад, який прийняв конституцію Української Радянської Соціалістичної Республіки. Справжню незалежність Україна отримала 24 серпня 1991 року — після розпаду СРСР.
Тематична виставка
Державний прапор – святиня України
Прапор наш – не битва, Не рушничний дріб:
По горі – молитва, По долині – хліб.
Дмитро Павличко
23 серпня відзначається День Державного Прапора України. Це свято з'явилося завдяки підписанню в 2004 році відповідного президентського указу. У той час главою держави в Україну був Леонід Кучма. До 2004 року День українського прапора відзначали тільки в Києві у вигляді муніципального свята.
У читальному залі для студентів представлено книжкову виставку, присвячену цій даті. Запрошуємо всіх бажаючих!
Символ державності України – прапор – докладно описаний в Конституції України. Після проголошення незалежності держави прапором України називають полотно з двох рівновеликих частин синього і жовтого кольору. При цьому співвідношення ширини полотна до його довжини – 2:3. Такі стандарти закріплені конституційно. У новий час вперше такий прапор було піднято над будівлею Верховної Ради України 24 серпня 1991 року. Саме в цей день був проголошений акт про незалежність країни. Історія нинішнього синьо-жовтого прапора, який і прославляє День Державного Прапора України, дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть. Приблизно в тому ж варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У 1917-1919 роках навіть більшовики користувалися в Україні синьо-жовтим прапором. Синій колір на прапорі Україна означає мирне небо, а жовтий – пшеничні ниви.
15/08/2017
Оновлено розділ на сайті
У розділі "Інформаційна діяльність" опубліковано список нових надходжень за липень 2017 року. Переглянути......